محل تبلیغات شما

چند سال قبل رفتم تهران و با آدرسي كه داشتم اداره تامين اجتماعي را پيدا كردم تا امور اداري مربوط به استراحت پزشكي همسرم را انجام دهم.

ساعت كاري كه شروع شد و فرمهاي مربوطه را تكميل كردم ، براي يك تاييديه بايد به شركت مورد نظر مراجعه مي كردم تا تاريخ شروع ( ورود به مرخصي) و اتمام ( بازگشت به كار) را طي يك مكاتبه از شركت به تامين اجتماعي اخذ و تحويل دهم.

يك نكته: در مكاتبات اداري تاريخ ابتدا و انتهايي كه قيد مي شود دقت كنيد در بين اين دو كلمه " تا " با كلمه " الي " متفاوت است.

مثلا" از تاريخ 1/3/98 تا 10/3/98 يعني 9 روز مرخصي و شروع به كار 10/3/98 مي باشد ولي اگر نوشته شود از تاريخ 1/3/98 الي 10/3/98 يعني 10 روز مرخصي و شروع به كار 11/3/98 مي باشد.

به هر حال تا نامه ي تاييديه گرفتم و با پيك موتوري خود را به تامين اجتماعي رساندم ، ساعت كاري در حال اتمام بود و نامه نگاري ها و چك بانكي نوشته شد و براي آخرين مرحله بايد اين چك با نامه به دبيرخانه مي بردم تا شماره و تاريخ در آن قيد شود كه بتوان آن چك را وصل كنيم.

در اين جا ساعت كاري تمام شد و مسئول دبيرخانه سيستم را خاموش و اصرار هاي من درخصوص ثبت نامه به جايي نرسيد و هرچه خواهش كردم كه اگر اين نامه ثبت نشود من و خانواده ام و يك خانواده ي ديگر بايد امشب را در تهران بسر ببريم و چون جايي نداريم براي ما خيلي سخت و مشكلاتي به همراه دارد ، فايده اي نداشت كه نداشت و مسئول مربوطه رفت كه رفت.

در اين حين كه خيلي نااميد شدم ، يك لحظه فرد ديگري از همكاران ، من را صدا زد و گفت من صبر مي كنم تا نامه ي شما ثبت شود و سيستم را روشن كرد و پس از ثبت ، نامه را تحويل من داد.

قبل از خداحافظي به اوگفتم كه ما همديگر و نميشناسيم و به احتمال زياد شما هم هيچ گاه به من برخورد نخواهيد كرد تا اين لطف شما را جبران كنم ولي اين رفتار شما براي خود من چندين بار اتفاق افتاده كه با اندك كمكي از طرف من مشكل يك شهرستاني را حل كردم كه او مجبور نشود شب را در شهري غريب با هزينه هاي زياد تحمل كند و به يقين ايمان داشته باش كه در جايي كه فكرش را نمي كني كسي پيدا خواهد شد كه مشكل تو را حل كند.

هميشه برايش آرزي خير دارم و به اين ضرب المثل ايمان دارم كه

تو نیکی می کن و در دجله انداز

که ایزد در بیابانت دهد باز

مردمي كه هيچگاه نشناختيم

يك رفتار بسيار ....

تو نيكي مي كن و در ....

كه ,مي ,نامه ,يك ,، ,تاريخ ,3 98 ,تامين اجتماعي ,و به ,شد و ,10 3

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها